Пеллеты уже можно купить на складе в Киеве - тел. (044) 221-97-81

Якість

Home »  Якість

Основні показники якості пелет. Найважливішими  показниками  якості деревних пелет (гранул)  є такі: теплотворна здатність (калорійність, теплота згорання), зольність (масова частка золи), вологість, а також  розміри (діаметр, довжина). Саме вони забезпечують привабливі споживчі якості пресованого біопалива. Ці характеристики зазвичай визначаються при проведенні перевірки якості біопалива і фіксуються у відповідних сертифікатах.

Сертификат качества топливной гранулы - пеллет

Теплотворна здатність
Це базова властивість біопалива, що визначає його енергетичну цінність. Чим вища теплотворна здатність, тим більше енергії можна отримати, спалюючи 1 кг біопалива, тобто тим меншими є  витрати гранул  за певний період, а це означає, відповідно, і  менші фінансові затрати.

У сертифікаті зазвичай вказано декілька значень теплотворної здатності. Для споживача важливішим показником є  нетто теплотворна здатність на робочу основу. Теплотворна здатність паливних пелет залежить від природних характеристик сировини ,  наявності домішок і забруднень, вологості.

Зольність
Це  відношення маси золи, що залишається після згорання палива, до початкової маси палива. Однією  з найважливіших переваг деревних пелет (гранул) є низький рівень золи.   Однак деревні гранули промислового призначення можуть мати більш високу частку золи.
Важливість цієї характеристики паливних гранул пов’язана, насамперед,  з особливостями технологій спалювання. Сучасні автоматизовані топки малої теплової потужності, що призначені для спалювання паливних гранул, мають дуже високий коефіцієнт корисної дії (до 98%!). При цьому вони можуть дуже чутливо реагувати на перевищення норми за вмістом  золи у паливі. Якщо зольність гранул вища за допустимий рівень, це може призвести до зниження ККД котла і навіть – до його виходу з  ладу. Тому деякі виробники побутових котлів  встановлюють обмеження рівня зольності  гранул як умову гарантійного обслуговування свого устаткування.Протокол испытаний топливной гранулы - пеллет

Котельне устаткування середньої  і великої потужності менш чутливо реагує на підвищену і високу зольність біопалива. Тому для нього можна використовувати  гранули з масовою часткою золи 1% і вище.

Вологість
Відносна вологість якісних паливних гранул зазвичай складає 6 – 10 %. Такий діапазон вологості оптимальний для гранулювання більшості видів біомаси. Разом з тим,  біопаливо такої вологості дозволяє забезпечити  високий ККД спалювання. Цей же діапазон зафіксований як вимога у більшості стандартів якості біопалива. Перевищення вологості небажане з ряду причин, серед яких: зниження ККД спалювання, небезпека руйнування гранул, збільшення витрат на транспортування.

Розміри
Розміри паливних гранул, як правило, мають значення тільки для приватних споживачів. Найпоширеніші гранули діаметром 6, 8 або 10 мм, рідше – 12 мм. Довжина гранул має значення з точки зору ефективного проходження через шнекові системи подання малого діаметру. Як правило, довжина гранули складає від 5 до 30 мм. При нормальній роботі пресу-гранулятора довжина гранули регулюється за допомогою спеціального ножа-обмежувача, який при обертанні матриці обрізує гранули по довжині.Технические условия ТУ производства топливной гранулы - пеллеты

Більшість українських виробників випускають гранули діаметром 6 – 8 мм, оскільки це забезпечує найбільш стабільну продуктивність устаткування. Такі гранули мають великий попит. Гранули діаметром 6 мм популярні,  в основному,  на споживчому сегменті ринку в Німеччині, Австрії та Італії. Це зумовлено, насамперед, стандартами, що діють в цих країнах , а також поширеними там технологіями спалювання. Однак останнім часом і в цих країнах як приватні споживачі , так і трейдери все частіше готові закуповувати гранули 8 мм діаметру.

ТОВ «ЧернігівПромПаливо» виробляє паливну гранулу з деревини (пелети) відповідно з технічними умовами високої якості та пропонує до продажу різних видів пакування: насипом, в біг-бегах, в поліетіленових пакетах по 15кг.